sobota, 14 listopada 2020

Spotkanie z dyrektorem Światowego Programu Żywnościowego

Martin Sylvest, Ritzau Scanpix

19 października księżna Mary w Pałacu Fryderyka VIII w Amalienborg przyjęła dyrektora wykonawczego Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP) Davida Beasley'a oraz duńskiego ministra ds. rozwoju Rasmusema Prehnema.  Księżna miała okazję pogratulować panu Beasleyowi, gdyż WFP otrzymała tegoroczną pokojową nagrodę Nobla. Nagroda ta została przyznana organizacji za jej wysiłki na rzecz zwalczania głodu, tworzenia lepszych warunków dla pokoju na obszarach dotkniętych konfliktami oraz za jej działania na rzecz zapobiegania wykorzystywaniu głodu jako broni w czasie konfliktu.

Światowy Program Żywnościowy ONZ to największa na świecie organizacja humanitarna. Ratuje życie w sytuacjach kryzysowych i wspiera zrównoważoną przyszłość dla ludzi dotkniętych konfliktami, katastrofami i skutkami zmiany klimatu. 

Na Instagramie udostępniono zdjęcia ze spotkania wraz z komentarzem księżnej. "Dzisiaj miałam przyjemność spotkać się z Davidem Beasleyem, dyrektorem wykonawczym ds. Światowego Programu Żywnościowego (WFP) i Rasmusem Prehnem, duńskim Ministrem ds. Rozwoju i miałam okazję pogratulować WFP otrzymania tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. WFP nagrodzono za starania zmierzające do walki z głodem, stworzenie lepszych warunków dla pokoju na obszarach dotkniętych konfliktem oraz za jego pracę, aby zapobiec wykorzystywaniu głodu jako broni w konfliktach. Podczas naszego spotkania zostałam zaszokowana, gdy usłyszałem, jak wiele milionów ludzi ma zmierzyć się z ekstremalnym brakiem żywności w najbliższych latach, przede wszystkim z powodu konfliktu i migracji. Na szczęście poznanie strategicznych planów i pracy WFP, która jest mocno wspierana przez Danię, pomaga w pozostaniu optymistycznym. Jednak pokonanie tak wielkiego i złożonego wyzwania będzie wymagało od świata zjednoczenia."

Mary na spotkanie wybrała proste szare spodnie oraz bluzkę z ozdobnym kołnierzem od Red Valentino.


Martin Sylvest, Ritzau Scanpix
Martin Sylvest, Ritzau Scanpix
 dailymail
 dailymail

******


Następnego dnia dwór królewski opublikował komunikat z dość smutną, ale niestety spodziewaną informacją, iż w związku z dalszym rozprzestrzenianiem się COVID-19 królowa zdecydowała o odwołaniu noworocznego przyjęcia dla rządu, przedstawicieli parlamentu i trybunału, który miał mieć miejsce 1 stycznia.
Kolejne przyjęcia noworoczne zaplanowane na 4 i 5 stycznia dla Sądu Najwyższego, korpusu dyplomatycznego, Gwardii Królewskiej o organizacji społecznych również zostały odwołane.
Zamiast tego na zamku Christiansborg odbędzie się mniejsze przyjęcie 4 stycznia dla rządu i niektórych duńskich oficjeli. 
Królowa wygłosi również tradycyjne przemówienie noworoczne 31 grudnia o 18:00.
W trakcie panowania królowej tradycyjne obchody noworoczne zostały odwołane tylko raz. Było to w 2005 roku po tragicznym tsunami w południowo-wschodniej Azji podczas Bożego Narodzenia 2004 roku, gdzie zginęło dużo Duńczyków.

1 komentarz:

  1. Wielka szkoda, że Bankiety Noworoczne zostały odwołane, jednak jest to zrozumiałe w obecnej sytuacji.
    Bardzo podoba mi się bluzka Księżnej :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga