czwartek, 12 listopada 2020

Wirtualne otwarcie Copenhagen Fashion Summit

newmyroyals

12 października księżna Mary jako patron Global Fashion Agenda uczestniczyła w CFS+ (Copenhagen Fashion Summit). Tegoroczny dwudniowy szczyt odbył się wirtualnie, a główną tematyką była zrównoważona moda. 

CFS+ zrzesza główne zainteresowane strony z całego globalnego przemysłu mody, ekspertów, organizacje pozarządowe, media i polityków, aby omówić zrównoważone rozwiązania dla przemysłu modowego. Tegoroczny wirtualny szczyt obejmował filmy, cyfrową platformę do łączenia firm oraz szereg debat panelowych.

Na otwarcie szczytu wyemitowano nagranie rozmowy księżnej z prezesem Global Fashion Agenda Evą Kruse. Rozmowę nagrano w pustej sali Koncerthuset, gdzie zazwyczaj otwierany jest szczyt.  "To niepokojące czasy i jest to smutne” - powiedziała księżna zapytana o wrażenia siedząc w tej pustej sali. „Oczywiście tęsknię za stroną społeczną, ale musimy szanować czas, w którym się znajdujemy”.

Jeśli spojrzeć na sposób, w jaki obecnie konsumujemy modę, widzimy znacznie większy rynek z drugiej ręki, z recyklingu i upcyklingu” - powiedziała.

(I) to kolejna wartość, ponieważ opowiada historię produktu - kto go wcześniej nosił, gdzie był, jaka jest jego podróż, jaki wpływ wywarł na jego produkcję, na jego życie, na środowisko, ile odpadów było wykorzystywane przy wytwarzaniu tego produktu, a ludzie, którzy go wytwarzają - czy byli traktowani sprawiedliwie?"
Konsumenci zaczynają coraz bardziej dostrzegać, że wartość jest znacznie większa niż cena na etykiecie”.
Żyjemy i przeżywamy globalną pandemię, najgorszy kryzys zdrowotny od 100 lat. Widzieliśmy, jak społeczeństwa na całym świecie są zamykane z dnia na dzień, gdzie nasza swoboda przemieszczania się, którą tak bardzo cenimy głęboko, została tak niewiarygodnie ograniczona, a także oczywiście tragedie utraty bliskich."
I wciąż jesteśmy w trakcie, ale myślę, że musimy pozostać optymistami i chociaż nasze priorytety, co zrozumiałe, zmieniły się, aby poradzić sobie z COVID i zarządzać kryzysem, musimy nadal wspólnie pracować nad osiągnięciem celów ustalonych przed COVID ”.
COVID miał daleko idące skutki i konsekwencje we wszystkich zakątkach globu i we wszystkich obszarach naszych społeczeństw, a kiedy nadchodzi kryzys, najbiedniejsi i najbardziej narażeni są nieproporcjonalnie dotknięci. Wiemy, że przemysł modowy to ogromny pracodawca, a w większość z nich zatrudnione są kobiety ”- powiedziała księżna.
Zwróciła szczególną uwagę na Bangladesz, kraj „bardzo uzależniony od przemysłu tekstylnego”. Osiemdziesiąt procent eksportu Bangladeszu pochodzi z tekstyliów i mody. Księżna odwiedziła ten kraj w 2017 roku, gdzie zwiedziła fabrykę włókienniczą i spotkała się z jej pracownikami.
Firmy i marki… muszą zmienić sposób prowadzenia działalności, ze względu na zapotrzebowanie konsumentów, ale także zbiorowe zobowiązanie branży do tworzenia zrównoważonej przyszłości i zrównoważonego przemysłu” - powiedziała Princess Mary.
"Pojechałam do Bangladeszu i miałam okazję odwiedzić fabrykę i kilku pracowników, z niektórymi rozmawiałam, a jeśli weźmiemy na przykład Bangladesz, to jest to kraj bardzo uzależniony od przemysłu tekstylnego, a 80 proc. ich eksport pochodzi z przemysłu odzieżowego i modowego, a cztery miliony ludzi jest zatrudnionych w tym przemyśle, a 85 procent z nich to kobiety, a wiemy już, że milion pracowników straciło pracę.
Fabryka, którą odwiedziłam, może nie jest reprezentatywna dla wszystkich fabryk w Bangladeszu, ale wiemy, że praca i niezależność finansowa dają ogromne bezpieczeństwo i nadzieję na przyszłość. Rozmawiałam tam z kilkoma kobietami i usłyszałam, co to znaczy mieć pracę, a kontrast między pracą a jej brakiem jest ogromny. Te kobiety stały się niezależne finansowo. Mogą wspierać swoją rodzinę, a także swoje społeczności. Mają głos w swojej rodzinie i społeczności, ponieważ są niezależne finansowo. Inwestują też w swoje dzieci, ich zdrowie i edukację, więc mogę sobie wyobrazić, że te kobiety, które straciły pracę z powodu ograniczonej produkcji i zamykania fabryk, są w strasznej sytuacji."
To tylko fragmenty długiej rozmowy księżnej z Evą Kruse, którą w całości możecie obejrzeć poniżej. Nagranie, sądząc po stroju Mary, najprawdopodobniej wykonano 7 października, po obchodach Międzynarodowego Dnia Dziewcząt.


newmyroyals

6 komentarzy:

 1. Boring outfit, especially for a fashion exit.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 2. Zgadzam się z Mary. Ta pusta widownia wygląda strasznie przygnębiająco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Mary. Jeszcze rok temu było normalnie..
  Oby to wszystko szybko minęło.
  Zapraszam do mnie na post o stylu Sophie z lat 2010-2015 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Autorko a mnie ciekawi to, czy jak media odkryły Mary chyba w 2001 to czy latały też za jej tatą, rodzeństwem i czy stali przy jej rodzinnym domu? Z kate chyba ta bylo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy media "odkryły" Mary mieszkała już ona sama w wynajmowanym mieszkaniu, więc głównie pod jej mieszkaniem koczowali paparazzi. Dzięki temu rodzina księżnej cieszyła się dużą prywatnością. Oczywiście rodzina księżnej budziła duże zainteresowanie, szczególnie przed ślubem, ale Mary i Fryderyk postanowili przedstawić nową przyszłą księżną Duńczykom i zaprosili telewizję, którą przygotowała dokument o Mary, w którym zaprezentowano również jej rodzinę.
   Oczywiście nie da się porównać zainteresowania, które budziła rodzina Kate do Mary, gdyż księżną Kate i wszystkim co z nią związane interesował się cały świat, a Mary głównie duńskie i australijskiej media.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga