piątek, 27 listopada 2020

Wręczenie nagrody Magasin du Nord

HanneJuul/BilletBladet
5 listopada księżna Mary była obecna podczas wręczenia nagrody Magasin du Nord Fashion Prize 2020. Celem nagrody jest znalezienie i promocja przyszłych duńskich twórców mody.
Nina Wedell-Wedellsborg, inicjatorka nagrody i członkini zarządu Funduszu Wessell & Vetts, ogłosiła tegoroczną laureatkę, którą jest duńska projektantka Cecilie Bahnsen. Następnie nagrodę wręczyła księżna. To nie pierwszy raz, kiedy Mary miała możliwość wyróżnić Cecilie Bahnsen. W 2017 roku projektantka otrzymała również Stjernedryspriser⁣ przyznawaną przez parę książęcą. 
Cecilie została laureatką za swój wyjątkowy duński design i kunszt, jej głębokie zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz jej przyszły biznesplan. Każda kolekcja opiera się na poprzedniej, aby stworzyć świat rzeczy, które można pielęgnować przez lata, przekazywać między przyjaciółmi, a także reinterpretować i zmieniać styl, aby wyrazić indywidualność noszącego. Co ciekawe Cecielie Bahnsen po raz drugi została laureatką nagrody Magasin du Nord.
Wybierając tegorocznego zwycięzcę oraz 10 finalistów, 14 członków jury położyło nacisk na portfolio charakteryzujące się zrównoważeniem i etyczną odpowiedzialnością oraz pomysłami biznesowymi, innowacyjnością i oryginalnością w projektowaniu. W tym roku Magasin du Nord Fashion Prize skupił się również na inspirowaniu i wspieraniu projektantów w walce z wieloma wyzwaniami związanymi z Covid-19
Główną nagrodą jest stypendium honorowe w wysokości 200 000 koron, a dla finalistów stypendium w wysokości 10 000 koron. Zarówno zwycięzcy, jak i finaliści otrzymują również kilka kursów mentorskich prowadzonych przez ekspertów branżowych zasiadających w jury.
Nagroda Magasin du Nord Fashion Prize została zainicjowana w 2012 roku przez Fundację Magasin du Nord. Nagroda jest największą nagrodą Danii dla nowych talentów wśród projektantów, a w tym roku została przyznana po raz ósmy. Jest otwarty dla obywateli Danii, którzy zaprojektowali i wyprodukowali co najmniej jedną kolekcję gotową do noszenia, damską lub męską.

Na to wydarzenie księżna wybrała kolorowy płaszczyk od Ole Yde, który nosiła w 2017 roku w czasie spotkania z wówczas księciem Naruhito i księżną Masako oraz nowy sweter z golfer z Zary (dostępny jeszcze w sprzedaży).

HanneJuul/BilletBladet
 Lana Ohrimenko/detdanskekongehuse
Lana Ohrimenko/detdanskekongehuse
Lana Ohrimenko/detdanskekongehuse

3 komentarze:

 1. Czyżby tegoroczna laureatka nie była autorką błękitnej sukienki Mary z rozdania nagród książęcej pary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to ona i wtedy też para książęca wręczyła jej nagrodę

   Usuń
 2. This outfit isn't my favorite. I keep my clothes till they are falling apart, but I hope this doesn't start to apply to Royalty. I like them to change it up a lot!

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga