wtorek, 3 listopada 2020

Spotkanie z nowym członkiem zarządu Fundacji Mary + więcej

MaryFonden/Facebook
22 września księżna Mary przyjęła Troelsa Boldta Rømera, który został mianowany nowym członkiem zarządu Fundacji Mary. Fundacja Mary opublikowała dwa zdjęcia ze spotkaniem wraz z wiadomością od księżnej.
"Witamy Troelsa Boldta Rømera, który został mianowany nowym członkiem zarządu Fundacji Mary.
Bardzo się cieszę, że Troels zgodził się być częścią zarządu Fundacji Maryi i tym samym przyczyni się do naszych wysiłków na rzecz walki z izolacją społeczną.
Troels, mimo młodego wieku, ma wieloletnie doświadczenie w pracy związkowej i społecznej, dawniej jako przewodniczący uczniów duńskich szkół, a dziś jako przewodniczący Młodzieżowego Czerwonego Krzyża, wolontariat i wiele więcej.
Jestem przekonana, że Troels może mieć wkład i dobre pomysły, jeśli chodzi o to, jak możemy być jeszcze lepsi w dotarciu do młodej społeczności z naszymi staraniami.
My w zarządzie i w sekretariacie Fundacji Mary czekamy na przyszłą współpracę."

Troels Boldt Rømer urodził się 18 sierpnia 1994 roku i jest studentem medycyny na Uniwersytecie w Kopenhadze. Jest przewodniczącym Młodzieżowego Czerwonego Krzyża od października 2017 r. Jest także byłym redaktorem w RÆSON. Jest synem Birgitte Rømer i dziennikarza Allana Boldta.


MaryFonden/Facebook

*****

Per Morten Abrahamsen/kongehuset

Dzień wcześniej opublikowano nowy oficjalny portret królowej.

Portret został wykonany z okazji 80. urodzin królowej i zastąpi ostatni, który został wykonany w 2012 roku. Jest to kontynuacja tradycji wymiany portretów monarchów w związku z specjalnymi wydarzeniami, rocznicami czy okrągłymi urodzinami. Portrety są zatem częścią życia i pracy jako głowy państwa.

Nowy portret królowej w Kuppelsalen w pałacu Fredensborg wykonał fotograf Per Morten Abrahamsen latem tego roku. Królowa pozowała do zdjęcia w stroju galowym z przypiętym do sukni Orderem Słonia, portretem Zakonu Frederika IX, Wielkim Krzyżem Komandorskim Dannebrog i gwiazdą Zakonu Słoni. Ponadto królowa założyła perłowy zestaw składający się z tiary, naszyjnika, kolczyków i broszki z diamentami.

Portret, oprawiony w nowo zaprojektowaną ramę z dębu duńskiego z Koroną Królewską na szczycie, będzie w przyszłości będzie wisiał w instytucjach rządowych, w tym w ambasadach i konsulatach, a także na duńskich statkach.

5 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam o tej tradycji wymiany portretów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie masz kobieto czym się zajmować w dobie pandemii??? Wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie do Ciebie,a do tej całej Mary..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem co jest tak niestosowne w prowadzeniu i rozwijaniu fundacji, która zajmuje się m.in. przeciwdzialaniem izolacji społecznej i przemocy domowej. Są to problemy, które jeszcze się nasilily w trakcie pandemii, więc ta działalność jest jak najbardziej potrzebna

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga