poniedziałek, 23 listopada 2020

Uruchomienie StrokeLinjen

detdanskekongehus

 29 października w Światowy Dzień Udaru zainicjowała działalność StrokeLinjen, czyli infolinii dla osób, które doświadczyły udaru mózgu lub krwawienia w mózgu, oraz ich bliskich.

Biuro StrokeLinjen mieści się w budynku Handicaporganisationernes w Høje Taastrup. Mary została przyjęta przez krajowego przewodniczącego Brain Case Byskova Bøtkjæra i dyrektora Brain Case Birgitte Forchhammer.Podczas wizyty księżna była świadkiem pierwszej rozmowy wideo na StrokeLinjen. Porady dotyczącej roli krewnych osób po udarze udzieliła Maja Klamer Løhr panu Kacperowi  Schrøderowi, którego żona miała udar.

Udar jest powszechną chorobą demograficzną, która każdego roku dotyka 12.000 Duńczyków. Oprócz bezpłatnych porad telefonicznych, StrokeLinjen zaoferuje również internetowe kompendium wiedzy z filmami, nowościami, webinarami i podcastami. Każdy będzie mógł zasięgnąć praktycznej wiedzy na temat profilaktyki, leczenia i rehabilitacji w związku z udarem mózgu. Ponadto StrokeLinjen jest skierowany do całej populacji, w tym do chorych, ich krewnych i profesjonalistów.

Księżna Mary od 2007 roku jest patronem Brain Case, ogólnokrajowego stowarzyszenia osób dotkniętych uszkodzeniem mózgu.

Wizyta ta była na pewno wyjątkowa dla księżnej, gdyż ten problem dotknął również jej rodziny, po tym jak książę Joachim doznał zakrzepu krwi w mózgu pod koniec lipca.

Na te spotkanie księżna wybrała zielony płaszcz od Theory oraz prosty sweterek z perełkami przy mankietach od Zary.

dailymail


detdanskekongehus
dailymail
detdanskekongehus
dailymail
detdanskekongehus
dailymail
dailymail

******


Od piątku 30 października 2020 r. książę Fryderyk i księżna Mary zamieszkali z czwórką swoich dzieci w Pałacu Frederika VIII w Amalienborg. Książę koronny i księżna koronna przebywali w Kancellihuset na zamku Fredensborg od 24 kwietnia 2020 r.

Książę koronny i księżna koronna po raz pierwszy zamieszkali w Pałacu Fryderyka VIII w Amalienborg w grudniu 2010 roku, po tym, jak pałac przeszedł gruntowną renowację wewnętrzną i zewnętrzną, która rozpoczęła się w 2004 roku. Wcześniej pałac zamieszkiwała królowa Ingrid, która mieszkała w nim do śmierci w 2000, a od 1934 do 1972 także Frederik IX.

W tym samym para książęca kontynuuje tradycję wielu członków rodziny królewskiej, by sezon wiosenny i letni spędzać poza miastem we Fredensborg, natomiast na jesień i zimę wracać do Kopenhagi do Amalienborg.

4 komentarze:

 1. Stylizacja prosta, ale wdzięczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Love the buttons/pearls on the sleeves of the Kara sweater.

  OdpowiedzUsuń
 3. Są pretendentami do tronu w swoich krajach i raczej nie jest brana pod uwagę taka opcja gdyż stworzyłoby to zbyt wiele trudności w przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę podobnie jak poprzednik, iż taka sytuacja sprawiłaby zbyt wiele komplikacji. Któreś z nich musiałoby zrezygnować z tronu co w obecnych czasach nie jest rzeczą prostą. Biorąc pod uwagę, że są oni jeszcze bardzo młodzi to jakiekolwiek spekulacje na temat ślubu można uznać za niedorzeczne. A co gorsza Leonore i Christian nawet się osobiście nie poznali (przynajmniej nic oficjalnie na ten temat nie wiadomo).
  Ale bujnej wyobraźni hiszpańskim dziennikarzom można tylko pozazdrościć...

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga